Nasz wpływ na środowisko i nasze cele

Firmy takie jak Capgemini powinny uczestniczyć w ochronie zasobów naturalnych  oraz bioróżnorodności, walcząc jednocześnie z zanieczyszczeniem środowiska i zmianą klimatu. Jesteśmy zaangażowani w ograniczanie naszego negatywnego wpływu na środowisko w zakresie zużycia energii, podróży służbowych oraz zarządzania odpadami.

Nasz wpływ na środowisko

Stale dążymy do ograniczania naszego negatywnego wpływu na środowisko, jednocześnie współpracując z klientami nad wsparciem ich inicjatyw zrównoważonego rozwoju.
Obecnie zajmujemy się następującymi kluczowymi problemami związanymi ze środowiskiem:
  • Zużycie energii: około 70% naszego zużycia energii jest związane z naszymi centrami danych, w których realizujemy usługi hostingu sprzętu IT naszych klientów. Ostatnio otworzyliśmy Centrum Danych Merlin, będące częścią naszego programu usprawniania centrów danych, które naszym zdaniem jest najbardziej zrównoważonym centrum na świecie. Na bieżąco monitorujemy zużycie energii w obydwu biurach oraz centrach danych w celu uzyskania oszczędności na skutek efektywnego wykorzystania energii.  Zapewniamy również szkolenia w zakresie zarządzania środowiskiem dla menedżerów zajmujących się urządzeniami i budynkami.
  • Podróże służbowe: nasze podróże służbowe autem, pociągiem czy samolotem oraz przebywanie w hotelu przyczyniają się do zwiększenia śladu węglowego. Preferujemy korzystanie odpowiednio z wideo-konferencji oraz usług o nazwie ‘Posłaniec’, które umożliwiają nam ograniczenie podróży biznesowych pomiędzy naszymi biurami na całym świecie. Dbamy również o ograniczenie emisji szkodliwych substancji przez nasze auta służbowe, wprowadzając limity emisji oraz propagując samochody hybrydowe.
  • Zarządzanie odpadami: nasza działalność powoduje powstawanie odpadów: od napraw po wymianę elementów. W naszych biurach posiadamy urządzenia do recyklingu, stosujemy przyjazne dla środowiska metody likwidacji sprzętu oraz recykling elektronicznego wyposażenia. Zarządzamy odpadami również z pomocą certyfikowanych i licencjonowanych organizacji. 

Nasze priorytety w zakresie środowiska

Nasze priorytety w zakresie środowiska są określone w ramach naszego Programu ochrony środowiska, który jest obecnie wprowadzany we wszystkich biurach Capgemini na całym świecie.
Otrzymaliśmy certyfikat ISO14001 w Belgii, Holandii, Portugalii i Wielkiej Brytanii, a w innych krajach pracujemy nad jego uzyskaniem. W Wielkiej Brytanii jesteśmy jedyną firmą z naszej branży, która posiada certyfikat EMAS, potwierdzający nasze podejście do ochrony środowiska.
Dodatkowo, firma przestrzega zasad inicjatywy ONZ Global Compact i jest sygnatariuszem programu ONZ „Troska o klimat", który zachęca do podejmowania większej odpowiedzialności za środowisko oraz do rozwoju i rozpowszechniania technologii przyjaznych dla środowiska.
 
Nasze biura w Polsce, w Krakowie, posiadają certyfikat „Przyjazny rowerom” – w ten sposób wspieramy transport przyjazny środowisku. Na pracowników przyjeżdżających do pracy na rowerze czekają zadaszone, zamykane parkingi rowerowe.
W 2011 roku w polskich biurach Capgemini rozpoczęliśmy także segregację śmieci.

 
Dowiedz się więcej na temat naszej działalności CSR.
karolina.dlugosz@capgemini.com
Powiazane tresci